INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Účinky meditace na lidské zdraví

z webu unsplash.com
z webu unsplash.com
Jak dokáže meditace pozitivně ovlivnit lidské zdraví?
Meditace již dlouhá období patří k povinné výbavě pro osoby, které touží po hlubším duchovním poznání. Již několik století je tato technika například využívána ve velmi duchovně vyspělé Indii. V posledních letech se však meditace začíná těšit velké oblibě také na Západě. A tento trend se nevyhnul ani české kotlině. V poslední době jako by se v České republice roztrhnul s různými meditačními a jógovými studii.

Způsobů, jak člověk může začít meditovat, je hned několik. Může si například ve svém okolí vyhledat nějakého zkušeného lektora, jenž jej zasvětí do tajů této duchovní techniky. Nebo si také může koupit knihu či CD s různými návody pro meditující začátečníky. V dnešní době však není nic jednoduššího, než si na internetu najít několik rychlých a zaručených rad ohledně meditace zadarmo a z pohodlí domova.

A teď už k těm výhodám. Jaké tedy meditace má pozitivní účinky na naše zdraví? Meditace pozitivně ovlivňuje lidské zdraví například tím, že zvyšuje přirozenou imunitu, tělo se díky ní snadněji vyrovnává se záněty, různými bolestmi. Meditace také snižuje strach, deprese a nejistotu, zlepšuje paměť, kreativitu a mnoho dalšího.

Teď už si stačí věnovat třeba i jen půl hodiny denně v meditativním stavu. A dostanete odměnu v podobě výše zmíněných pozitivních účinků na Vaše zdraví.

Zdroj: https://cestarelaxace.cz/meditace-pruvodce/
03.01.2021 08:32:18
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one