INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Medvědí česnek nemá chybu

česnek.jpg
           
 
Jaro se blíží a s ním i jedna výborná bylinka Medvědí česnek. Je jemně výrazná česnekovou chutí. Chutná skvěle třeba jen s chlebem a máslem. Jako ozdoba na brambory, pod maso, ale i do polévek a omáček. Je zdrojem vitamínů A, B, C, obsahuje zinek, železo, hořčík, vápník, jód a další dobroty pro naše tělo. Působí proti bakteriím a plísním, je to tedy přírodní antibiotikum.
Roste v parcích, na kraji lesů a najdeme ho i na zahradě. Listy jsou podobné jedovaté konvalince, ovšem pokud si k nim přičichnete, nemůžete se díky vůni česneku splést. Sbírat by se měl na jaře ještě před květem, při kvetení nebo po odkvětu už listy nemají takové aroma a sílu.
 
Pár pozitivních účinků:
  • dobře působí při nachlazení
  • při chorobách dýchacích cest a chřipce
  • podporuje srdce
  • čistí krev
  • reguluje krevní tlak
  • detoxikuje játra, ledviny a močový měchýř
  • likviduje plísně a bakterie v organismu
  • je účinný proti rakovinnému bujení
 
Jak ho můžeme ještě využít?
Nemá chybu např: chleba s máslem a na to nakrájíme listy Medvědího U hlavního chodu určitě neuděláme chybu, když ho dáme na brambory nebo pod maso.
A věděli jste, že Medvědí česnek má pozitivní vliv na imunitu?
Větší hrst omytých osušených listů nadrobno nakrájíme a naplníme láhev. Zalijeme vodkou nebo slivovicí až po hrdlo a necháme 14 dnů – 3 měsíce macerovat. Láhev musíme během macerování, často protřepávat. Užíváme denně 10 – 15 kapek. Tyto kapky pomáhají nejen při posílení imunity, ale i na vysoký tlak, cévy, srdce, cholesterol.
23.04.2021 18:00:19
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one