INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Klasickou hudbou proti depresi

unsplash.com

unsplash.com

Terapie hudbou obecně zlepšuje náladu a duševní zdraví.
Už v dávných dobách se doporučovalo naslouchat hře na citeru. Samozřejmě záleží i na nastavení samotného člověka, protože ne každá hudba náladu vylepší, ba naopak někdy se může stát, že se člověk po poslechu některých tónů, cítí zcela rozladěn.
Během třináctitýdenního vědeckého výzkumu bylo potvrzeno, že jsou účinné skladby klasické hudby, například z díla Bacha, Mozarta, Ravela, Respigiho. Skladby těchto autorů zlepšují náladu člověka a odstraňují stres, což také odborníci ověřili v krvi posluchačů, kterým se výrazně snížila hladina steroidního hormonu kortizolu. Doporučená dávka na cílený poslech klasické hudby je minimálně hodinu denně, po dobu 14 dnů. Po této době by se měli začít projevovat pozitivní účinky této terapie. Důležitou podmínkou pro úspěch této metody je, abyste mysleli během poslechu na podstatné oblasti svého života, které si žádají uzdravit.
Nejen řízená meditace, ale i klasická hudba podporuje naše zdraví. Tak co si třeba dnes večer pustit Malou noční hudbu……..hezký poslech.

Zdroj: Spirit


27.01.2021 07:43:37
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one