INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Hurá na ovoce a zeleninu !!!!!

photo-1512621776951-a57141f2eefd.jpg
Skutečnost, že ovoce a zelenina jsou zdravé to je všeobecně známé. Ale věděli jste, že čím intenzívnější barvu mají, tím i více vitamínů a dalších prospěšných látek lidský organismus získává....
Tak třeba:

Červená:

Červená paprika, rajčata, červené zelí, řepa, maliny, meloun. Toto ovoce a zelenina jsou důležitým zdrojem vitamínu C a E. Z minerálních látek obsahují draslík, mangan a vápník. Podporují srdce, chrání pokožku před škodlivým UV zářením, zpomalují proces stárnutí. Také pomáhají proti vysokému krevnímu tlaku a slouží jako prevence kardiovaskulárních chorob.
Modrá:
Švestky, tmavé hroznové víno, černý rybíz, borůvky. Obsahují vitamín C, vlákninu a různé důležité minerální látky. Působí jako prevence proti stárnutí a rakovině, posilují imunitní systém, snižují hladinu cholesterolu v krvi, podporují trávení.

Zelená:

Zelí, špenát, brokolice, kiwi, růžičková kapusta, hlávkový salát.
Obsahují vitamín C, E, A. Zlepšuje zrak, regulují trávení, dále vitamín K, posiluje cévy. Živiny, které jsou obsaženy v zeleném ovoci a zelenině, také pomáhají regulovat trávení, posilují imunitní systém a snižují riziko rakoviny.

Žlutá a oranžová:

Dýně, mrkev, banány, pomeranče, melouny.
Jsou bohaté na beta-karoten, vitamín C a různé minerály jako jsou draslík, vápník, fosfor, hořčík. Chrání kůži před škodlivými slunečními paprsky, brání organismus před útoky volných radikálů, pomáhají proti vysokému krevnímu tlaku a snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Bílá:

Květák, křen petržel, česnek, žampiony, bílá ředkev. Obsahují vitamíny, minerály a vlákninu. Chrání organismus před vysokým krevním tlakem, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, snižují riziko vzniku nádorových onemocnění.

Zdroj: Spirit
16.02.2021 11:22:27
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one