INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

duše

duše

z webu unsplash.com
Existuje zdravá duše a nemocné tělo, tak jako neexistuje nemocná duše a zdravé tělo.
Etikoterapie je jednou z metod alternativní medicíny. Vychází z negativních pocitů na duši. Zdraví je nejdůležitější, to si říká každý z nás. A pokud si připustíme, že naše pocity ovlivňují naše zdraví máme vyhráno. Mezi sedm nejdůležitějších pocitů, které nám zdraví poškozují patří ZÁVIST, NENÁVIST,KŘIVDA, ZLOBA, LÍTOST,STRACH,TRÁPENÍ SE PRO JINÉ.
Pokud si pustíme do svého nitra tyto pocity, tak neseme za všechny následky sami zodpovědnost. Většinu diagnóz, které známe, vznikají, když se poškodí lidská duše.

Naše duše sídlí v oblasti Solar Plexu (sluneční pletení) pod hrudní kostí uprostřed. Je to největší bohatství člověka. S duší je třeba spolupracovat. Pokud se o duši nestaráme, tak to vede k psychosomatický nemocem. Pro každého člověka, kterému je více jak osmnáct let, by měl být nejdůležitějším on sám. Miluj sám sebe – v tom není pýcha ani sobectví.
Vytvářejme si takový vztah k sobě, abychom viděli především vstupní problém, který můžeme zvládnout a do problémů, do kterých ještě nemůžeme vstoupit, je nechat třeba na později.
Nejlépe jsou na tom lidé, kteří vnímají stav své duše. Tedy vnímají pohodu nebo nepohodu. Když člověk nechce vnímat stav nepohody anebo je nepohody mnoho, musí dojít k něčemu, co ho posune k jiným zážitkům.

Každý by si měl uvědomit, že orgány v těle mají mimo své fyziologické poslání také svojí duchovní dimenzi. Když máme nějakou zlou myšlenku, časem na ní zapomeneme, ale už jí máme v sobě a ona s námi pracuje.
Např: žaludek a tlusté střevo jsou ovládány strachem. Ledviny se energeticky oslabí, když máme neuspořádané mezilidské vztahy. Celá záda jsou většinou problémem močového měchýře. A tak by jsme mohli pokračovat.
Je dobré zkusit si napsat na papír, jakýkoliv negativní problém, protože už tím se problému zříkáme. Je to vždycky jen a jen na nás samotných, jak se sebou dělat pořádek. Toto je první krok. Dobré je taky vypovídat.

Když se jednou podaří rozvinout komunikaci o pocitech, stává se z toho nekonečný příběh a téma nekončí. Pokud se trápíme, jakýmsi způsobem věci předurčujeme, programujeme si něco a věci se tak odvíjejí jinak. Jsme naprogramováni, dochází ke střetu a z toho onemocníme.
Život je třeba brát tak, jak jde a k tomu se dá dopracovat. Snaha a úsilí jsou prvořadé.

Bože, dej mi pokojnou mysl, aby sem přijal věci, které změnit nemůžu. Dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit můžu. A dej mi moudrost, abych rozlišil jedno od druhého. František z Assisi

Zdroj: Přednáška Jána Cindlera
11.01.2021 17:08:49
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one