INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Kdo je Patricie Petřeková?

LOL_1901111111.jpg
1) Mohla byste se nám představit?

Jmenuji se Patricie Petřeková a jsem fotografka z Ostravy. Jsem studentka střední umělecké školy a velmi ráda fotím. Fotografování je můj největší koníček a zároveň i má práce. Ráda fotím tématické fotografie, konkrétně s tématikou venkova. Má rodina pochází z Valašska, a proto je venkovská tématika velmi blízká mému srdci.

 K focení využívám naši starou chaloupku, která mi slouží jako ateliér. Za dobu, co fotím, jsem nakoupila mnoho starožitných rekvizit a krojů. Takže klidně může přijít i 10 členná rodinka na focení a všechny ráda obléknu od hlavy až k patě. Moje fotografie můžete najít na www.kouzelnefotky.cz.

 2) Jak se zrodil nápad, že se budete věnovat zrovna fotografování? Ovlivnil Vás někdo nebo něco třeba nějaká osobnost?

 Vždy jsem tíhla k výtvarnému umění a fotografie mně učarovala. Fotografování se věnuje i má starší sestra Petra, která mě mnoho naučila.

3) Kolik let se této zálibě věnujete?

Fotím 3 roky. První zrcadlovku jsem dostala v 16 letech. Rok mi trvalo vůbec pochopit samostatnou techniku a pravidla fotografie. V 17 letech jsem si zařídila živnostenský list a od té doby jsem se dostala lidem do podvědomí jako Patricie Kouzelné Fotky.

4) S kým osobně byste se chtěla setkat při fotografování?

Jsem ráda, když na focení přijdou milí lidé, protože jsem společenská a ráda si povídám. Příjemná atmosféra mě těší. Lidem se líbí, jak je obleču, dostanou do ruky rekvizity a náhle se ocitnou v minulém století na venkově. A úplně nejmilejší je, když přijede celá rodina i s prarodiči. Je hezké dívat se, jak babička ukazuje vnučce, jak se kdysi pralo na valše.

5) Připravujete něco nového?

Ano, plánujeme rekonstrukci naši chaloupky, protože bych ráda využívala všechny vnitřní prostory, které pak mohu použít k fotografování samostatných scén.

Ráda fotím scény nejen s lidmi, ale i se zvířátky. Hlavně s těmi, co k chalupě patří. Mám na mysli především slepičky a králíka, sem tam přijde i kočička. Umocňuje to atmosféru starých časů.  Nově máme i šedé myšky. Občas si lidé přivezou na focení i své zvířátko, měli jsme zde třeba ovečku, kozičky, hrdličku, ale samozřejmě i pejsky.

 Co ale plánuji, tak je pořídit prasátko. Na chaloupce je má maminka s rodinou, takže by o něj bylo hezky postaráno, tak snad se nám podaří co nejdříve zprovoznit chlívek, který nám u chaloupky již stojí.  A fotky s prasátkem budou již toto léto.

6) Zbývá Vám čas na další koníčky?

Focení je občas časově náročné, úprava fotek je někdy otázka hodin a hodin, k tomu jsem stále studentkou střední školy a příští rok mě čeká maturita. Jak jsem již psala výše, focení je můj hlavní koníček. Čas mimo focení a školu ráda věnuji rodině a kamarádům. A když ještě zbyde nějaký ten čas, tak si ráda zajdu do přírody nebo něco namaluji.

7) Co je pro Vás na cestě životem největší inspirací?

 Na cestě životem je pro mě inspirací mnoho věcí. Chci stále tvořit, ukazovat lidem, jaké to bylo kdysi, jak byl venkov krásný. Nejvíce mě ženou dopředu pozitivní ohlasy na mé focení. Je krásné číst komentáře a zprávy, které mi lidé píšou.
 I když jsem sama neměla možnost na venkově vyrůstat, venkovskou tématiku jsme si zamilovala. V hlavě mám milion nápadů, co bych mohla fotit. Ráda navštěvuji různá starožitnictví, kde je mnoho zajímavých inspirativních věcí.
  Obrovskou inspirací pro mě vždy byla má rodina. Jak už starší sestra fotografka, tak maminka, což je asi člověk s největší fantazií, kterého znám. Také různé příběhy a historky, které nám s radostí vyprávěli prarodiče. Také fotky, obrazy a dopisy, kde jde vidět, jak se kdysi žilo. Tady všude čerpám inspiraci.
 
 
                                                          Děkuji za rozhovor.
05.05.2021 16:10:15
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one