INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Kdo je Kateřina Černá?

001_2057_01m.jpg
1. Mohla by jste se nám představit ?

Z rodného Valašska mě osud zavál přes Severní Ameriku (kde jsem potkala svého muže) až na Žítkovou. V horách státu Colorado jsem jasně pocítila, že ke šťastnému životu potřebuji kolem sebe volný prostor přírody, která je pro mě dobíječem baterií. Ruku v ruce s tímto poznáním přišel zájem o přírodní a alternativní léčbu (původně jsem vystudovaná zdravotní sestra).
Bylinky jsem sbírala ještě před tím, než jsme se s celou rodinou v roce 2011 přistěhovali do krásného a podmanivého kraje Bílých Karpat. Baví mě dozvídat se o nich více informaci nejen z knih a internetu, ale i ze setkávání s našimi sousedkami, které se zelinám (jak je tady místní nazývají) věnují celý život.

2. Zajímáte se o bylinky. Jak dlouho?

O bylinky jsem se začala zajímat zhruba před 14 lety. Neuvěřitelně mě prospěly ve chvíli, kdy jsem si potřebovala zlepšit své zdraví. Poradila mi je jedna úžasná paní, která se jimi, spolu s astrologií a diagnostikou nemocí, zabývá už spoustu let. A velmi mne tím pomohla a inspirovala.

3. Dáte nám recept na jarní detox?

Jaro je obdobím, kdy je potřeba udělat si úklid nejen v těle, ale i v hlavě. Obecně bych doporučila využívat sílu přírody, čerstvého vzduchu, slunce, dobrého spánku, čerstvé kopřivy, bršlice a pampelišky. Dělat si různé půsty různých délek nebo alespoň odlehčovací dny. Být více konkrétní je nesnadné, protože každý je jiný, a každému prospěje něco jiného podle jeho zdravotní situace, životního nastavení a naturelu.


4. Máte i jiné koníčky?

Kromě bylinek je to hlavně zdravověda. Baví mě zkoumat, jak naše tělo funguje a v jakých souvislostech. Stále aktuálně také rodina a péče o rodinné hospodářství - zdravé vaření, pěstování vlastní zeleniny, pečení kváskového chleba a jiných dobrot, atd. A když se někdy naskytne možnost, velkou energetickou vzpruhou jsou pro mě hory a horská turistika, lyžování, nebo jen toulání se po lese.

5. Co připravujete na tento rok? Kurzy, setkání a pod.

Tento rok připravuji několik bylinkových exkurzí pod naší lípou, kde si povídáme o tom, jak bylinky ovlivnily můj život, ochutnáme bylinkové čaje, řekneme si, jak mohou být bylinky prospěšné našemu zdraví. Projdeme se naší loukou a zahradou, abychom si jednotlivé bylinky mohli ovonět a ukázat v jejich přirozeném prostředí.
Nově jsem připravila i víkendové akce, protože jsem zjistila, že nelze do jednoho povídání vměstnat kromě informací i hlubší prožitek. Zjistila jsem, jak léčivé je dopřát si více času, ticho a klid s přírodou, loukami, lesy a silou ženské energie. Více informací k akcím najdete na www.zitkova.webnode.cz.

6. Co je pro Vás na cestě životem největší inspirací?

Největší inspirací je pro mě příroda s její cykličností a také lidé, kteří kráčí životem podobnou cestou jako já.


Děkuji za rozhovor.
24.05.2021 09:18:10
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one