INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

IMG_20200919_181612 (3).jpg
1, Mohla by jste se nám představit?

Jmenuji se Šárka Dvořáková, bydlím v Havířově a již několik let se věnuji kreativní tvorbě a vedení kurzů pod značkou ESHDÉ.
 
2, Vytváříte šperky. Jakým způsobem?

Zabývám se ruční výrobou dámských, pánských i dětských šperků různými technikami. Nejvíce tvořím drátováním klasickým i moderním způsobem, tepáním, technikou šitého šperku i drháním (macramé). Vyrábím z různých materiálů nejčastěji z chirurgické a nerezové oceli, používám paracord šňůry, stuhy, látky, drahé kameny i říční perly, skleněné broušené kameny zn. Swarovski apod.
 
3, Tvoříte i něco jiného než šperky?

Ano, vyrábím také dekorace a užitné předměty např. obrazy stromů s kameny, mísy, lapače snů, lucerny, zápichy, věšáky, velikonoční i vánoční ozdoby. Dále tvořím i vlasové ozdoby pro velké i malé nejen ze stuh japonskou technikou kanzashi, ale i drátované či šité z látek.
 
4, Připravujete něco nového? Např. kurzy online?

Momentálně konečně připravuji eshop, protože dosud jsem prodávala své výrobků jen přes mé facebookové stránky www.facebook.com/eshdeeshde/ a web eshde.webnode.cz. Také se dostávám k dlouho plánovaným stavebnicím tj. materiál s návodem na výrobu konkrétního výrobku, který bych ráda doprovodila i videem. Současně rozšiřuji sortiment o další výrobky i techniky (háčkování, pletení, vyšívání…). Online kurzy možná vyzkoušíme ve spolupráci se střediskem volného času DOMEK v Petřvaldu, to se ještě uvidí. Poté jsou v pořadí i mé vlastní online kurzy.
 
5, Zbývá Vám čas na další koníčky?

Času na jiné koníčky moc není. Ráda cestuji a chodím do přírody. Mám ráda filmy a dokumenty o historii, přírodě, cestování, osobnostech…
 
6, Co je pro Vás na cestě životem největší inspirací?

Příroda, les, moře, umění, mí nejbližší, historie, zajímavé osobnosti… V podstatě každý, kdo má co zajímavého říct, s humorem překonává překážky, rozdává radost, dodává sílu druhým, kdo zkoumá nové způsoby a hledá si své vlastní.
Jako třeba český malíř a fotograf Jan Jedlička, který si sám vyrábí své vlastní barvy ze surovin z okolí. Dokument “Stopy krajiny” o jeho tvorbě je velice inspirativní, vřele doporučuji.
 
Děkuji za rozhovor.


06.03.2021 10:47:35
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one