INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Zase o rok starší

Dort

Dort

z webu - unsplash.com
Tak přesně to mi řekla známá, když jsme se potkaly. Že si dělala roční osobní inventuru a ta prý úplně neskončila podle jejích představ. A začala s výčtem, co se podle ní nepovedlo.
Tak přesně to mi řekla známá, když jsme se potkaly. Že si dělala roční osobní inventuru a ta prý úplně neskončila podle jejích představ. A začala s výčtem, co se podle ní nepovedlo. Např. ohledně svého vzhledu - že má už hodně šedivých vlasů, vrásky kolem očí a nahoře navíc 5 kg. Začala jsem si jí důkladně prohlížet a možná, že opravdu něco málo přibrala. Možná i přibyla nějaká ta vráska navíc, ale kdyby mě na to neupozornila, tak bych si toho ani nevšimla.
Změnily jsme téma hovoru a povídaly si, co nového. Najednou kouknu na hodinky a nějak jsme se posunuly rychle v čase, připadalo mi, že si povídáme chvíli a ony mezi tím uběhly dvě hodiny. Byly to ale dvě příjemné obohacující hodiny. Měla jsem pocit, že známá za tu dobu co jsme se neviděly, vyzrála.
Určitě je vhodné udělat si čas od času osobní inventuru, ale tu vnitřní. Jít do sebe a zamyslet se nad tím, co se nám povedlo, kde jsme zapracovali na tom špatném a povedlo se nám to změnit v to dobré. Kde jsme mohli nabídnout dobrou radu. Člověk stárne - to je známá věc, ale měli bychom to brát z jiného hlediska.
Možná taky trpíte syndromem data svého narození a možná od teď budete na to celé pohlížet jinak.
16.01.2021 08:35:49
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one