INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Věčné teď přítomného okamžiku

Tibeťan

Tibeťan

z webu unsplash.com
Jednoho dne přišel za starým mudrcem jeden Tibeťan. Nejdříve hovořil o svých minulých trápeních a pak navázal výčtem všeho, čím jej straší budoucnost.
Po chvíli naříkajícímu muži řekl: „Proč se trápíš něčím, co už není, nebo co ještě není?“ Návštěvník zaraženě umlkl a ještě dlouhou chvíli setrval v tichosti u mistra, který mu nabídl čas od času pár vynikajících křupavých brambor.

Vnitřní svoboda umožňuje vychutnat si průzračnou čistotu a prostotu přítomného okamžiku, který je osvobozen od minulosti a oproštěn od budoucnosti. Vymanit se z obsahu vzpomínek přitom neznamená, že ztratíme schopnost čerpat ze svých zážitků užitečná ponaučení. Stejně tak se na oproštěnost od obav z budoucnosti neváže neschopnost stavět se k ní s bystrým úsudkem, nýbrž umění nenechat se strhnout zbytečným trápením.

Přítomný okamžik umožňuje přijímat životní události s hlubokým vnitřním klidem a neztratit přitom sílu a činorodost. Slouží k vnitřní proměně každého z nás, ať jsou události příznivé či nepřátelské.

Žijme teď svůj přítomný okamžik……
02.01.2021 15:18:17
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one