INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Paranormální jevy

unsplash.com

unsplash.comAbychom mohli nějakým způsobem definovat, co jsou a jak jsou vnímány paranormální jevy, musíme nejprve začít vlastním pojmenováním.
Z řečtiny předpona „para“ znamená mimo, vedle, souběžně – to znamená, že v kontextu se spojením normální jevy můžeme čistě z mluvnického pohledu hovořit o jevech, které jsou mimo normální záležitosti, nějakým způsobem vybočují z řady.


Možná jste už taky zažili situaci, kterou jste si nemohli racionálně vysvětlit. Já už jsem takových situací, zažila několik.
Prvním silným zážitkem bylo, když mi zemřela nečekaně a tragicky teta. Pár dnů před touto smutnou událostí se mi v noci zdál sen a to, že jsem viděla svatbu. A to se u nás odjakživa tradovalo, že viděti svatbu znamená smrt. Je pravda, že snu jsem nedávala až takovou pozornost, ale přesto všechno na mě zapůsobil a já si na konto tohoto snu, uplácala z keramiky ženicha a nevěstu. Dodneška má tyto figurky vystavené má švagrová. V té době jsem už měla malého syna a ten měl plastové autíčko, které mělo telefonek a vydávalo zvuky, když se vytáčela čísla. V noci mě tento telefonek probudil, z ničeho nic autíčko cinklo a mě to probudilo ze spaní. Přemýšlela jsem, jak je možné, aby autíčko vydávalo zvuk, když si s ním nikdo nehrál a stálo někde bez povšimnutí. Během dopoledne mi taťka přišel oznámit smutnou zprávu, že teta zemřela. A já pochopila, že se teta přišla rozloučit …..


Určitě jste i vy slyšeli o podobných událostech, někomu se zastaví z ničeho nic hodiny, někomu spadne knížka z místa, kde nikdy nespadla a dokonce jsem slyšela i příběh o tom jak na skle zůstaly otisky prstů a to se zatím naši drazí přišli s námi rozloučit ……. ale o tom zase jindy……….
Paranormální jevy rozhodně nejsou pro slabé povahy. Mnoho lidé má z těchto jevů přirozený respekt a při pouhých zmínkách o těchto jevech jim naskakuje husí kůže. Existují však i tací lidé, kteří přítomnost těchto jevů milují a cíleně je vyhledávají, jedná se o tzv. Lovce duchů.


Tito Lovci duchů jezdí na doporučení na různá místa, kde se lidé setkali či pravidelně setkávají s podobnými jevy. Na těchto místech pak obvykle stráví několik dní a nocí a snaží se pomocí různých termo kamer či jiných přístrojů zachytit přítomnost nějakého „ducha“ nebo paranormálního jevu. Tento koníček má však několik úskalí, jelikož je velice náročný jak finančně, tak i psychicky. A do jaké skupiny patří vy? Jste spíše „Lovec duchů“, nebo spíše patříte mezi v těchto věcech „slabší povahy“?


V dnešní době můžeme dokonce s duchy komunikovat například přes tzv. EVP (Fenomén elektronického hlasu) nebo pomocí Spirit boxu (zařízení, které neustálé střída rádiové frekvence) a v reálném čase nám poskytuje komunikaci s duchy, zatímco EVP je pouze rekordér a umožňuje nám přehrát zpětně co jsme nahráli.
Přítomnost ducha můžeme také různě vycítit. Snížená teplota v místnosti, elektromagnetické pole atd. Máte také nějakou zkušenost s duchy? Napište nám na inspiraceduse@gmail.com. Možná se váš příběh objeví na našich stránkách.


13.02.2021 11:33:08
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one