INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

EMOČNÍ SPONTÁNNÍ PROJEVY ANEB TAKY SE VÁM TO STÁVÁ ?

photo-1494368308039-ed3393a402a4.jpg
Tímto malým fejetonem bych chtěl poukázat na emoční projevy, které se mi stávají celkem často a nechce se mi věřit, že to probíhá pouze u mě.
V dnešní přemíře filmů, seriálů a zpravodajství jsou momenty, u kterých prostě mé oko nezůstane suché a já podléhám emocím, z čehož má moje partnerka záchvaty smíchu.
Jedná se o slzení, kanoucí slzy nebo v mírném případě alespoň vlhké oči. Není to ze smutku či lítosti, je to projev řekl bych soucítění s něčím pozitivním, s radostí, s okamžikem realizované pomoci bližnímu svému, s projevem vlastenectví či jiné emoční situace vyjma té negativní.

Pro příklad uvedu například šoty s úspěchy našich sportovců (výhra hokejistů na OH v Naganu, proměněná penalta Antonína Panenky znamenající titul evropských šampiónů (samozřejmě vždy s autentickým komentářem – Petra Vichnara, Karola Poláka, Roberta Záruby …), úspěchy našich tenistek apod.
Druhou kategorií je sledování tzv. dobrých skutků, okamžiky vzájemné pomoci, projevy nesobeckosti apod.
Jiným případem je emoční vztah mezi lidmi, láska, odpuštění, vítězství dobra nad zlem atakdále.
Jsou kulturní pořady, kdy tento projev nenastane a v humoru říkám, že tento díl, zpráva či film byl slabý a emočně nenaplnitelný.
Takže závěrem otázka, taky se Vám to stává ?


06.03.2021 10:47:27
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one