INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

ZAMĚŘENO NA ČAKRY

Čakra

Čakra

Z webu unsplash.com
Čakry jsou energetická regulační centra našeho těla. Proudí jimi vitální energie, která nás drží na živu. Naše tělo potřebuje kvalitní výživu, vzduch a vitalitu. Čakry jsou centrem energetické potence, a tím i zdrojem veškeré energie. Ta koluje našim tělem mřížovou sítí meridiánů.
Čakra v sanskrtu znamená KOLO.
V našem těle máme stovky čaker. Podél páteře se nachází hlavních sedm čaker. Každá je specifická, svým tvarem, barvou, zněním, tématy a orgány ke kterým se vztahuje.

1. Čakra múladhára - základní neboli kořenová – leží na nejnižším místě sušumny uprostřed dna pánevního. Živel země, tvar čtverec s trojúhelníkem postaveným na špici, smysl čich, barva červená, mantra LAM. Lotos má čtyři okvětní lístky, které symbolizují světové strany.

2. Čakra svádhišthána – sakrální, sexuální nebo též slezinná – leží ve výši dělohy žena a prostaty mužů. Živel voda, symbolickým tvarem je půlměsíc, barva oranžová. Smysl chuť, mantra VAM. Lotos má šest okvětních lístků představujících šest překážek na cestě rozvoje: hněv, nenávist, chamtivost, závist, krutost a lenost.

3. Čakra manipúra – leží dva prsty nad pupkem. Plexus solaris. Živel oheň, tvar trojúhelník, barva žlutá, oranžová, smysl zrak, mantra RAM. Lotos má deset okvětních lístků, které symbolizují deset prán.

4. Čakra anáhata- leží uprostřed hrudi, ovládá srdce. Živel vzduch, symbol hexagram, smysl hmat, barva nebesky modrá, oranžová a zelená, mantrou JAM. Lotosový květ má patnáct okvětních lístků, které naznačují, že z čakry vychází patnáct energetických drah.

5. Čakra višuddha – leží v oblasti krční páteře ve výšce hrtanu. Tvar kruh, smysl sluch, barva modrofialová a stříbrná, mantra HAM. Lotosový květ má šestnáct okvětních lístků – šestnáct samohlásek sanskrtu.

6. Čakra ódžňá – leží mezi obočím uprostřed čela – třetí oko. Tato čakra je považována za sídlo vědomí. Barva bílá – jas, čistota. Mantra ÓM. Lotos má pouze dva okvětní lístky, symbol Šiva Šakti.

7. Čakra sahosvára – leží mimo prostor hmatatelného těla, nad horním koncem sušumny. Fyzicky odpovídá této čakře mozek, barva průzračná – čisté božské vědomí. Mantra AUM. Květ lotosu má tisíc okvětních lístků jako symbol nekonečna.


Celé tělo je s energetickými koly sedmi čaker spojeno a skrze ně zakouší vitalitu a radost ze života. Je –li jedno z center porušeno, potom je oslabena ve výkonu i příslušná žláza a k ní náležející tělesné oblasti a funkce vykazují poruchy tedy příznaky nemoci.
Energie proudí všemi energetickými centry. Jde odzdola podél páteře nahoru.

Když jsou čakry zablokované:
V čakrách se ukládá energie našich traumat a různých nepříjemných a bolestivých událostí. Z tohoto důvodu můžeme mít některé čakry touto energií zablokované. Naše životní energie jimi nemůže dostatečně proudit a blokuje se v těle. Tím může docházet k bolestem nebo dokonce i chronickým nemocem.

Zdroj: Krásná paní 2018
10.01.2021 11:12:57
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one