INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

TAJEMNÁ MOC LUNY

luna

luna

z webu unsplash.com
Luna ….. Měsíc ….věrný průvodce noční oblohy a naší planety Země. Nelze pochybovat o tom, že Měsíc má silný vliv na náš život. Souhra světel a stínů na nerovném měsíčním povrchu má odedávna za následek až po dnešní časy jeho mystický význam a víru v tajuplnou moc a magické účinky, které v mysli lidí ve světě do dnešních dnů nezanikly. Takzvané přírodní národy světa na naší zeměkouli dodnes uctívají nejen kult Slunce, ale i různé rituály provádějí právě za třpytu Luny.
Luna má velký vliv na lidské tělo. Bylo zjištěno, že silně působí na nervový systém lidí. I při operacích se doporučuje sledovat fáze měsíce. Můžete se podívat na stránky Najdise.cz. Některé zákroky nejsou vhodné a neměly by se vykonávat. Je dobré, si podle fáze měsíce naordinovat i půst.
Na Měsíc nesmíme zapomínat ani na zahradě. Rostliny i půda se stejně jako my nadechují (příliv) a vydechují (odliv) s Měsícem. Je to již známý rytmus dorůstajícího (nádech) a couvajícího (výdech). I ten největší skeptik se může osobně přesvědčit, že ty druhy zeleniny, které byly zasety nebo zasazeny za přibývajícího Měsíce, klíčí lépe než ty, které byly seté nebo sazené za ubývajícího.
 
Měsíční fáze a jejich význam pro všední den

První čtvrt – nový měsíc až přibývající čtvrt měsíc
Přibývající měsíc zastupuje jaro. Dává nám čerstvou energii. Vyřizujeme věci, které jsme dlouho odkládali. Tvoříme nové nápady, plánujeme, zorganizujeme výlet nebo uklízíme dům. Vyřídíme více telefonických hovorů.

Druhá čtvrt – přibývající půlměsíc úplněk
Tato fáze odpovídá v ročním cyklu léto. Ve druhé čtvrti stále panuje atmosféra energetického nabíjení. Dva dny před úplňkem to, ale začnou energie houstnout. Lidé začínají být podrážděnější než obvykle, hrozí hádky, více se pije alkohol a vzrůstá agrese. Na silnicích bývá také hodně rušno, ve špičkových časech se ucpe provoz.

Třetí čtvrt – úplněk až ubývající půlměsíc
V ročním cyklu odpovídá tato doba podzimu. Jen málokdy se v této době pouští člověk do něčeho nového. V této etapě uzrává to, co bylo bouřlivě započato v první čtvrti. Veškerá energie se využije k tomu, aby byly naplánované záměry dokončeny. Třetí čtvrt přináší čas sklizně!

Čtvrtá čtvrt – ubývající půlměsíc až nový měsíc
Čtvrtá čtvrt je klid před bouřkou, nabírání sil před novým začátkem. V této době se nic nezačíná. Tato fáze odpovídá zimě v přírodě. Je to doba odpočinku. Hlásí se klid, zotavení, zamyšlení.
Železné pravidlo:
  1. čtvrt: klíčení, znovu tvoření, navenek nasměrovaná energie, oživení
  2. čtvrt: růst, vývoj, formování věcí již existujících,
  3. čtvrt: zrání, přinášející plody a hojnost, všechno nalézá konečně formu
  4. čtvrt: rozpouštění, ústup, reflexe, přestávka před novým začátkem

Vysvětlení pro tyto jevy spočívá ve známém poměru makrokosmos – mikrokosmos, kde člověk je vlastně to druhé a tak, jako vesmír, i on je nucen naslouchat stejným zákonitostem matky přírody.
 
Zdroj: Měsíční znamení


19.01.2021 16:39:43
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one