INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

SDÍLENÍ – POTŘEBA NEBO NUTNOST

photo-1613254005665-fe4ac1f6f3a5.jpg
Sdílení je dle mého názoru slovo, jehož význam se v dnešní době stupňuje a bude nabývat na důležitosti, řekl bych dokonce na nutnosti.
Jednou z forem sdílení je ta, o které bychom možná ani neřekli, že to sdílení je. Znáte klasický případ, kdy kamarádovi nebo známému doporučujete úžasný film, skvělou desku nebo jiný zážitek, třeba napínavou knihu.

To je první fáze, druhá nastává, když dané doporučení známý absolvuje a poté s ním sdílíte ten pocit stejné reakce, nadšení ze zážitku a podobně.
Sdílení v jiném slova smyslu je například nějaké věci – nářadí, věci do domácnosti – třeba se soudem, sousedkou apod. Proč si budete kupovat např. speciální bourací kladivo nebo WAPku, když potřebujete jednou nebo dvakrát za rok vyvrtat jednu velkou díru nebo ostříkat fasádu baráku. Samozřejmě recipročně s ním sdílíte třeba vaši cirkulárku, kterou každý rok na podzim používáte navzájem při řezání dřeva na zimu.

Tyto oba příklady jsou jen ojedinělými z celé řady příkladů.
Teď se však podívejme do dnešní aktuální reality.
Celý svět je zaplaven milióny výrobků, ať už potravin, oblečení, elektrospotřebičů a dalšími a dalšími věcmi. A všechny tyto věci jsou vyráběny a nabízeny v desítkách, stovkách či tisíci variantách.

Padesát druhů jogurtů, stovky modelů a střihů riflí, nespočet typů aut v různých technických variantách – mohl bych dlouho pokračovat.
Je možné, že přijde doba, kdy výroba těchto „nezbytných“ výrobků bude rapidně klesat, kdy se bude omezovat provoz automobilů, ekologická výroba utlumí chrlení nezdravých potravin, elektrospotřebičů a tak dále?
Je to možné.

Budeme chodit do prádelen a najímat si – sdílet pračky? Budeme sdílet auta v určité komunitě lidí? Takových možností bude možná přibývat a my možná tímto způsobem zase najdeme cestu blíže k lidem, našim sousedům, vlastní rodině?
A výroba bude postupně ubývat na množství, zůstane jen nezbytná kvalita a naopak se budou ke slovu dostávat služby, i třeba formou sdílení?
Uvidíme…
14.02.2021 15:24:40
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one