INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

OKÉNKO HUDEBNÍHO POHLAZENÍ

Hudba

Hudba

Z webu - https://unsplash.com/
Krátký pohled na některá alba hudební historie, kterých se nemusíte bát a která pohladí na duši.
OKÉNKO HUDEBNÍHO POHLAZENÍ

Krátký pohled na některá alba hudební historie, kterých se nemusíte bát a která pohladí na duši.
Ač se může zdát, že rockový svět a svět meditační hudby nemohou najít společný průsečík, skutečnost je jiná a záleží na každém z nás, jak si rozšíří svůj obzor – jak nechá svou duši pohladit rockovými a téměř meditačními tóny.
Dovolím si úvodem (doufám, že toto okénko bude mít pokračování) začít abecedně písmenem A.
A jako ANATHEMA.

Pro ty, kteří se s tímto seskupením z anglického Liverpoolu setkávají poprvé, musím úvodem zdůraznit samotný název. V tomto případě jejich název nelze brát jako vyloučení z církve (anathema je církevní kletba), ale spíše jako vyloučení z mainstreamové hudby (distancování se od hlavního hudebního proudu).
Nebudu zdržovat dalšími podrobnostmi a pojďme přímo k věci. Za dobu své existence (od roku 1990) kapela vydala 11 alb – já vám chci vřele doporučit dvě z nich.
Alternative 4 (1998) a Judgement (1999).

Alba, která těmito liverpoolskými vypravěči rozvíjejí atmosférické motivy na pozadí jak zamračených anglosaských údolí se špetkou melancholie, tak ale především svými nádhernými melodiemi vnáší světlo do prosluněných zahrad naší duše – zkuste si v dlouhých zimních večerech sednout se šálkem výtečného čaje a nechejte se unášet hudbou plnou emocí a krásy.
Nechte se unášet na atmosférických vlnách nádherných vokálů, kláves a kytarových vyhrávek do světů mimo každodenní realitu. Poznejme svět jiných perspektiv, kterou nám předkládají nálado-tvůrci starého Albionu.

Tolik Vám zatím doporučuji prvním okénkem a zanedlouho opět budeme pokračovat dalším písmenem nekonečné hudební abecedy.
Dobrý poslech.
01.01.2021 11:29:32
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one