INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

O tom, jak je důležité vážit si sebe sama

UNSPLASH.COM
UNSPLASH.COM
Pokud si nevážíme sami sebe, jak si můžeme vážit někoho jiného? Velké většině lidí v dětství říkali, že nejsou dostatečně dobří. Považovalo se za nutnost děti vzdělávat a říkat jim, co je pro ně dobré, jak se mají chovat.

Bohužel však rodiče či jiní vychovatelé, kteří děti učili, co je správné a co ne, sami nebyli ctěni. My všichni jsme učitelé a učíme to, v co sami věříme. Dokonce jsme učitelé i tehdy, když si to ani sami neuvědomujeme. V dětství nebyli mnozí z nás uznáni a dostatečně doceněni. Bohužel tyto problémy je pak trápí také v jejich dospívání a dospělosti. Také to je důvod, proč mnoho adolescentů a dospělých schovává svou nejistotu za různé masky, které jim dodávají pocit bezpečí a sebejistoty.

Tito lidé se raději v neustálém strachu, že budou odhaleni, schovávají za masky. Okolí nás pak přijímá takové, jací jsme podle našich masek, ale ne podle toho, jací jsme doopravdy. Doopravdy jsme totiž Božská stvoření, milované děti Boha. Probudit se znamená to, že si uvědomíme to, jací jsme, když jsme v zcela přirozeném stavu, ve kterém nemusíme nic předstírat.


Ve skutečnosti jsme mnohem více, než si vůbec dokážeme představit. Jsme totiž dokonalá Božská stvoření, která dočasně pozapomněla tuto skutečnost. Jakmile si tento fakt člověk opět uvědomí, začíná důležitý proces úplného přijetí samého sebe. Člověk si začíná vážit sebe sama a v tomto případě je pak nemožné, aby si tato probuzená osoba dostatečně nevážila také svého okolí.

Dokud si nezačneme vážit sami sebe, nebudeme schopní vážit si také ostatních. Jakmile si začínáme vážit sami sebe, nemůžeme si nevážit lidí, co jsou okolo nás.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=1zKXyIySNmE&ab_channel=%D0%AD%D1%80%D0%B0%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%8F
01.02.2021 16:25:21
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one