INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

NOVÉ VNÍMÁNÍ ČASU

z webu - unsplash.com
z webu - unsplash.com
Nevím jak Vy, ale já mám poslední dobou zvláštní pocit z času. Začínám ho vnímat jinak. Tak třeba….
Jistá příhoda, která se stala před třemi měsíci, mi připadá, že se stala hodně dávno a začíná mi to splývat v nekonečném čase. Hlava mi to nebere jako dřív. A pak třeba letošní vánoce, kdy jsem měla 14 dnů dovolené, se smrskly pro mě jakoby do tří dnů. Na den před vánoci, na vánoce samotné a den po vánocích. Nic víc si z toho nepamatuju.
Další zajímavostí při mém vnímání času je, že když si vzpomínám na událost, která proběhla před 5 lety, mám pocit, že to nebylo až tak dávno. Jen nějaké datum mě upozorní na to, kdy se to opravdu stalo. Možná máte podobné zážitky….
A to mě nutí se zamyslet, kam mě toto vnímání času vede. A opět už jsem u ohraného tady a teď.
A proto si myslím, že nejdůležitější je prožívat přítomný okamžik. Co už bylo to už odplavalo. Ano, a my se můžeme poučit z našich chyb a využít to v dějích příštích. A co bude? Kdo ví, ale je zbytečné si dělat předem scénáře, které nás můžou ovlivnit v počínání dnů, které nastanou.
O to více je důležité prožívat každý moment přítomného okamžiku, právě teď.
04.01.2021 18:05:03
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one