INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Několik tipů pro jarní OČISTU

Jaro je tady. V tomto ročním období je velice důležité a užitečné provést jarní detoxikaci celého našeho organizmu. V tomto článku se dočtete několik jednoduchých, ale velice účinných receptů pro jarní očistu našeho organizmu.

1. Víkendový půst s pitím citronové vody
Během dvou volných víkendových dnů ulehčete svému jídelníčku a pijte pouze čistou vodu s citronem. Pokud si chcete zvolit náročnější verzi této očisty, nemusíte jíst vůbec.

2. „Jablečný/mrkvový... víkend“
Tato očista spočívá v tom, že celý víkend budete konzumovat jen a pouze jablka. Tuto stravu byste měli zapíjet pouze čistou vodou. Můžete se inspirovat prvním typem očisty a přidat do ní citron. Pokud máte třeba raději mrkev či jiné ovoce, můžete si udělat třeba mrkvový víkend.

3. Týdenní očista pomocí ovocných šťáv
Během 7 dnů konzumujte pouze ovocné šťávy. Může se jednat například o šťávy udělané z mrkve, jablka, pomeranče nebo i jiných druhů ovoce a zeleniny. Nejchutnější ovocná šťáva je ale asi ta z mrkve a jablka.

4. Víkendové vědomé dýchání
Během dvou volnější dnů v týdnu zkuste odlehčit stravu a pít pouze čistou vodu a k tomu každou volnou chvíli hluboce a pomalu dýchejte. Toto hluboké a pomalé dýchání Vám pomůže nejenom snížit stres, ale také Vám pomůže „nadopovat“ tělo kyslíkem, díky čemuž bude možno zahájit ve Vašem těle očistné a ozdravné procesy.

5. Udělejte si „sportovní víkend“
Během víkendu opět odlehčete stravu a vykonávejte činnosti, u nichž se zpotíte. Může se jednat o svižnější procházku venku, jízdu na kole, běh či náročnější pracovní činnosti na zahradě. Během „sportovního víkendu“ si také můžete zajít do sauny, pokud ji nemáte, můžete si dopřát teplou koupel ve vaně, která Vám také pomůže vypotit přebytečné toxiny z Vašeho těla.
12.03.2021 16:11:43
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one