INSPIRACE DUŠE

,,Nejdříve hledej inspiraci v sobě a pak můžeš inspirovat ostatní..."
 

Mystika, tajemno, otázky – aneb co Vás čeká u pyramid v Bosně?

Pyramidy

Pyramidy

Vlastní galerie
Bosna pyramidy

Bosna pyramidy

vlastní galerie
Úvodem musím říct, že nápad navštívit „nějaké“ pyramidy v Bosně a Hercegovině nepřišel z mé hlavy ale tak nějak mě k tomu přiměla má přítelkyně. Na jedné straně jsem ji tam nechtěl pustit samu, na druhé straně mě i svým způsobem lákala vidina něčeho, co bylo „cool“ a o čem se hovořilo na různých fórech.
Bosna a její pyramidy je záležitost, která na jednu stranu působí mysticky, tajuplně a na druhé straně zase zavání lacinou senzací, podvodem či jak je dnes populární – konspirační teorií.
Pětidenní pouť (včetně cesty) nebyla jednoduchá a fyzicky byla i mírně náročná. Na jedné straně nás čekaly výstupy k pyramidám, průchody tunely a nepopulární přejezdy autobusem. To vše však bylo vyváženo nádhernou přírodou, příjemnými lidmi i trochou toho očekávaného tajemna.

Viděli jsme a „ohmatali“ jsme si bosenské pyramidy in natura, vyslechli spoustu faktů i historek co se týče objevení pyramid, dále jsme také obdivovali práci dobrovolníků z celého světa, kteří pomáhali odkrývat část pyramid schovaných pod zelení a půdou.

Poutavé výklady bosenských průvodců nám především zdůrazňovaly nepozemský původ pyramid a skladbu kamenných pravidelných kvádrů, které nejen díky kolmosti stěn potvrzovaly, že tyto stavby nevytvořila příroda samovolně.

Zajímavou byla i návštěva tunelů v Ravne, což je údolí mezi pyramidami. Tyto tunely, které vlastně spojují jednotlivé pyramidy, mají ve svých útrobách zvláštní megality s tajemnými nápisy. Podzemní prostory těchto chodeb skýtají místa, která se využívají pro meditaci a navíc mají zdravotní účinky na náš organismus, nacházejí se zde místa s křišťálovou vodou, byla zde zjištěna přítomnost negativních iontů (které pomáhají očistě těla a detoxikaci).

Labyrint v Ravne, který je orientačně 2,5 km od pyramidy Slunce, má stovky metrů chodeb převážně tvořených slepencem, část chodeb byla zasypána a díky dobrovolníkům byly v posledních letech odkrývány další a další zákoutí tohoto labyrintu.

Nechci zde zabíhat do podrobností, mohu jen vřele doporučit tato tajemná místa, která nejsou zase tak daleko od naší země.
Místa, která Dr. Osmanagič objevil cca před 15 lety a která mají své kouzlo a vzbudí ve Vás jak zajímavé pocity, tak i spoustu otázek.
Celkový dojem, zamyšlení se nad těmito místy a otázkami naší minulosti – to už si musí každý z nás probrat sám se sebou.
03.01.2021 16:55:08
m.timkova

O stránce

INSPIRACE DUŠE..

Slovo inspirace pochází z prastarého indoevropského slova označujícího dech a je také spojeno s latinským spiritus, znamenajícího také duch. Inspirace je jednoduše postupné vypouštění našeho vnitřního dechu, touhy být kreativní a projevit se navenek. Je to projevení našeho vnitřního světa ven, díky inspiraci jsme vtahováni do ještě hlubších vnitřních prožitků a světů, které si ani neumíme představit. Pokud i tebe inspiruje tvá duše k vytvoření nějakého příběhu, článku, tvorby a chtěl by ses podělit, napiš nám na inspiraceduse@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one